Wszystko na temat drzewoterapii

Można przytulić drzewo i natychmiast poczuć się lepiej? Owszem! A wszystko za sprawą tzw. drzewoterapii, podczas której drzewa wytwarzają lecznicze substancje pozytywnie działające na organizm człowieka. O jakich substancjach mowa? Na przykład o olejkach eterycznych, falach elektromagnetycznych czy też fitoncydach, które hamują rozwój mikroorganizmów. Związki te w dużej ilości znajdują się także w jałowcach, ale ciężko się przytulić do jałowca, prawda?

Czy wszystkie drzewa mają moc uzdrawiania?

Badacze zgodnie twierdzą, że najwięcej substancji wydzielają następujące gatunki drzew:

  • brzoza
  • topola
  • lipa
  • klon

W związku z tym, jeśli przebywamy w lesie i widzimy wyżej wymienione drzewa, warto na chwilę przystanąć i pobyć chwilę w ich otoczeniu. Należy wiedzieć, że najlepiej wybrać drzewa w średnim wieku, tzn. ani nie za stare, ani za młode, ponieważ nie wytwarzają one aż tyle pozytywnych substancji jak młode, zdrowe drzewa, które rosną w sprzyjających warunkach. Stare drzewa są zwykle suche, powykręcane i mogą się na nich znajdować pasożyty, np. huby. Do takich drzew lepiej się nie zbliżać.

Jakie schorzenia leczą drzewa?

Z drzewoterapii powinny korzystać przede wszystkim osoby cierpiące na choroby serca, schorzenia związane z układem krążenia, a także układem oddechowym. Należy także wspomnieć, że drzewa eliminują stres. Jeśli jesteśmy zdenerwowani lub czym się cały czas zamartwiamy, warto wybrać się na spacer do lasu, gdzie zaznamy ciszy, spokoju i przy okazji podreperujemy swój organizm.

Przyjmowanie pozytywnej energii z drzew

Zastanawiasz się, jak przyjmować energię z drzew? Metod jest wiele. Można zarówno oprzeć się o drzewo, jak i objąć je całym sobą, czyli po prostu się do niego przytulić. Można także dotknąć go ręką albo zwyczajnie posiedzieć/poleżeć chwilę w jego otoczeniu, relaksując się przy tym, odprężając swoje ciało.

Dodaj komentarz