Drewno drzew owocowych

Drewno drzew owocowych jest dobre jakościowo, pali się długo, a przy tym wydobywa z siebie przyjemny zapach, m.in. dzięki dość cienkiej korze (stąd nazwa drewno aromatyczne). 

Drewno drzew owocowych nie dymi się i wcale nie jest takie drogie, dlatego przed zakupem drewna do kominka zdecydować się na kupno gruszy, jabłoni, wiśni lub śliwy.

Właśnie dlatego drewno drzew owocowych tak często używa się do kominków i pieców. Drewno drzew owocowych bardzo często używane jest także do wędzenia, jest dość kaloryczne i wartościowe i, co najważniejsze, nie dymi się tak jak drewno drzew iglastych. Wskazane wyżej gatunki drewna porównywane są do szlachetnych gatunków drewna, takich jak jesion czy grab.

Ważną kwestią jest także to, że drzewa owocowe nie powodują zanieczyszczeń, dlatego nie szkodzą środowisku.

Zamawiając drewno na opał do kominka warto zadbać o to, by leżało w suchym miejscu i było porąbane w odpowiednio małe kawałki. Wówczas szybciej odda wodę i nie będzie problemu z jego szybkim rozpaleniem. Drzewa owocowe bardzo często używane są także do ognisk, a także do przygotowywania dań z grilla, właśnie dlatego, że nie dymią, wydobywają niezwykły aromat i można dzięki nim długo posiedzieć.

 

Dodaj komentarz