Drzewa kwitnące zimą

Zima to taka pora roku, która nie motywuje do działania. Jest szaro, ponuro i zimno. Latem dominują kolory, wszystko skrzy się w słońcu, jest barwnie, endorfiny mimowolnie się uwalniają, a to wszystko powoduje, że człowiek czuje się szczęśliwy. Tak może być również latem. Okazuje się, że w ogrodzie zimą może być kolorowo, a to wszystko dzięki ozdobnym krzewom kwitnącym właśnie zimą.

Gatunki krzewów kwitnących zimą

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych gatunków ozdobnych krzewów, które kwitną zimą. Każde z nich zachwyca nie tylko pięknymi kolorami, ale także niespotykanymi kształtami kwiatów. Jeśli ktoś ma duży ogród i lubi spędzać w nim czas o każdej porze roku, warto zastanowić się na posadzeniu wskazanych niżej krzewów, które z pewnością nadadzą niesamowity wygląd każdemu ogrodowi.

  • kalina bodnantska
  • oczary
  • wawrzynek wilczełyko
  • jaśmin nagokwiatowy
  • zimokwiat wczesny
  • wrzosiec krwisty
  • leszczyna pospolita

Oczary zachwycą każdego. Kwitną w styczniu aż do marca. Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Płatki kwiatów mają bardzo oryginalny nitkowaty kształt. Ich kolorystyka jest różna. Najczęściej spotykany kolor płatków kwiatów oczarów to żółć, pomarańcz lub czerwień. Co ciekawe, niektóre odmiany oczarów delikatnie pachną.

Zimokwiat wczesny kwitnie w lutym i w marcu. Wyglądem przypomina krzew forsycji, głównie ze względu na drobne, żółte kwiaty. Krzew jest również łatwy w uprawie, w zasadzie nawet nie trzeba go specjalnie podlewać ani przycinać. Kwiaty mają delikatny, przyjemny zapach.

Jak więc się okazuje, ogród zimą może być atrakcyjny. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Aby nacieszyć się widokiem kolorowego ogrodu zimą można pomyśleć o przeszklonej oranżerii. Siedząc sobie wygodnie w fotelu w cieple, można odprężyć się w tak urokliwym miejscu.

Dodaj komentarz