Krzewy na balkonie? Czemu nie!

Balkon jest miejscem przeznaczonym na relaks. To tam spędzamy miło czas po ciężkim dniu w pracy. Człowiek najlepiej odpręża się w otoczeniu przyrody. Kolor zielony uchodzi za uspokajający, dlatego najlepiej odpoczywa się w lesie, w ogrodzie czy też w parku. Niestety nie wszyscy mają to szczęście i nie mogą pozwolić sobie na odpoczynek na łonie natury. Wówczas pozostaje im jedynie taras lub balkon. W tym miejscu również można stworzyć sobie przytulny kącik pełen zieleni. Wystarczy odrobina chęci i wyobraźni.

Ozdobne krzewy kwitnące

Jeśli chcesz się odciąć od wścibskich sąsiadów, a przy okazji zyskać odrobinę zieleni na balkonie, tarasie, możesz ozdobić balkon ozdobnymi kwitnącymi krzewami w doniczce. Do najpopularniejszych gatunków zalicza się:

  • forsycja,
  • hortensja ogrodowa,
  • berberys,
  • azalia,
  • rozmaryn,
  • komarzyca.

Jeśli jednak zdecydujemy się na klasyczne krzewy typu tuja, jałowiec czy bukszpan musimy liczyć się z tym, że balkon będzie wyglądał dość smutno, dlatego dodatkowo można posadzić kilka gatunków kolorowych kwiatów doniczkowych, np. pelargonie, fuksje, begonie czy surfinie. Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli zależy nam na przyjemnym zapachu, warto posadzić w doniczce maciejkę. Dzięki ozdobnym krzewom i kwiatom nasz balkon zmieni się nie do poznania.

Hodując tego typu rośliny na balkonie należy dbać o to, aby je odpowiednio nawozić oraz stosunkowo często podlewać, ponieważ wymagają one specjalnej opieki. Czasami trzeba je podlewać nawet kilka razy w ciągu dnia, w zależności od panujących warunków pogodowych.

Kolejna ważna rzecz, to właściwe rozmieszczenie poszczególnych drzew i krzewów. Niektóre z nich wymagają miejsca zaciemnionego i niewietrznego. Z kolei inne najlepiej kwitną w miejscach z dużym dostępem do słońca. Podczas aranżacji balkonu warto mieć na uwadze te kwestie. Poza tym jeśli mamy mały balkon, lepiej nie umieszczać na nim zbyt wiele krzewów i kwiatów ponieważ zamiast go upiększyć, tylko go zagracimy, a przecież nie o to chodzi, prawda?

Dodaj komentarz