Rośliny zimozielone do ogródka

Kiedy jesienią opadną liście, nasze ogrody stają się szare. Aby temu zaradzić, można zasadzić rośliny, które są zielone przez cały rok. Tradycyjnym tego typu krzewem jest bukszpan, jednak nasze ogrody można zdobić także innymi zimozielonymi roślinami.

Głogownik Dawida

Głogownik Dawida to jeden z krzewów, który jest zielony przez cały rok. Nie jest on zbyt często spotykany. Jego liście przybierają czerwony kolor. Latem krzew kwitnie na biało, a jesienią pojawiają się owoce. Krzew ten jest odporny na niskie temperatury, wymaga odpowiedniego nasłonecznienia, żyznej gleby a także ochrony przed silnym wiatrem.

Różanecznik Smirnowa

Różanecznik Smirnowa dorasta nawet do 3 metrów wysokości. Najlepiej rośnie na kwaśnych i wilgotnych glebach, w miejscach, które są umiarkowanie nasłonecznione. Odporny jest na mróz, ale należy go chronić przed wiatrem i mocnym słońcem. Roślina ta bardzo bujnie kwitnie latem, a pędy ma omszone na biało.

Kalina sztywnolistna

Liście kaliny sztywnolistnej są długości ok. 17 centymetrów, mają ciemnozieloną barwę i podłużny kształt. Młode krzewy trzeba zabezpieczać przed mrozem. Roślina potrzebuje wilgotnej, żyznej gleby oraz dużo słońca. Na wiosnę pojawiają się białe kwiaty, a późnym latem owoce, które później przybierają czarną barwę.

Dodaj komentarz